NASADZANIE DRZEW


By drzewa i krzewy dobrze rosły muszą być najpierw prawidłowo posadzone. Tylko dzięki odpowiednim nasadzeniom ogród może prezentować się pięknie przez długi czas, ciesząc oczy jego właścicieli. Dlatego sadzenie drzew i krzewów warto powierzyć profesjonalistom takim jak my. Klientom w Sycowie, ale też w okolicznych miejscowościach, oferujemy fachową usługę nasadzania drzew i krzewów różnych gatunków. Mamy bogatą wiedzę i doświadczenie w tej dziedzinie. O nasadzeniach wiemy wszystko – kiedy je wykonywać, jak przygotować pod nie glebę, jak gęsto sadzić drzewa i krzewy, jak krok po kroku właściwie wykonać nasadzenie, a także jak zajmować się pielęgnacją. Wszystko po to, by posadzone przez nas drzewa i krzewy dobrze się przyjęły i z roku na rok wyglądały jeszcze piękniej.

Wykonujemy nasadzenia pojedynczych drzew w ogrodzie, jak również obsługujemy większe inwestycje przy drogach. Współpracujemy ze sprawdzonymi dostawcami, dzięki czemu posiadamy bardzo dobry gatunkowo materiał szkółkarski. W naszej ofercie znajdą Państwo drzewa liściaste oraz iglaste (różnego pokroju), a także sadzonki krzewów. Od ręki posiadamy w sprzedaży podstawowe gatunki drzew i krzewów.

ZACHĘCAMY DO ODWIEDZANIA NASZEGO DZIAŁU SPRZEDAŻY.

Chcesz zlecić sadzenie drzew i krzewów? Szukasz sprawdzonej firmy zajmującej się nasadzaniem drzew? Zapraszamy do kontaktu! Zapewniamy terminową i atrakcyjną cenowo realizację powierzonych nam usług, a przede wszystkim - maksymalne zadowolenie z efektu wykonanych prac i radość z pięknego ogrodu.
PIELĘGNACJA DRZEW


Pielęgnacja drzew polega na usunięciu wybranych części rośliny w celu uzyskania konkretnego celu. Wykonane cięcia mają na celu zapewnienie drzewu długowieczności i stabilności. Rozległe rany i pęknięcia w rozwidleniach i konarach skracają życie drzewom, dlatego aby zapobiec przedwczesnemu zamieraniu drzew wykonuje się regularną pielęgnację drzew. Odpowiednie wykonanie cięć wymaga szczegółowej wiedzy o architekturze korony drzewa oraz o sposobach odtwarzania koron u dojrzałych drzew. Rekomenduje się, aby zabiegi wykonywać zanim pojawią się problemy lub w momencie, gdy występują już problemy w stopniu lekkim do umiarkowanych.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami właściciele i zarządcy terenów zieleni, na których znajdują się drzewa mają obowiązek wykonać prace przy ich utrzymaniu. Wszystkie prace wykonywane przy drzewach powinny być wykonane dokładnie i z należytą starannością. Aby uniknąć błędów w trakcie wykonywania pielęgnacji drzew warto skorzystać z porady eksperta – doświadczonego Arborysty lub Inspektora, który określi zakres prac koniecznych do wykonania, a także określi sposób, w który powinna zostać wykonana pielęgnacja. Należy pamiętać, że każde cięcie żywej tkanki drzewa powoduje zaburzenia fizjologiczne drzewa, a także wpływa na równowagę pomiędzy częścią nadziemną i podziemną drzewa. Wyjątek stanowi odpowiednie usuwanie martwych gałęzi oraz konarów. Cięcia powinno wykonywać się planowo, co pozwoli na minimalizowanie wielkości ran – każda duża rana jest źródłem infekcji patogenów. Przed rozpoczęciem prac pielęgnacyjnych zaleca się wykonanie inwentaryzacji drzewa w celu określenia prac koniecznych do wykonania, aby zachować statykę drzewa oraz sposób w jaki powinny zostać wykonane.

Bazując na naszej wiedzy i doświadczeniu w pielęgnacji drzew i krzewów oferujemy naszym klientom:
- cięcia poprawiające statykę drzewa,
- cięcia korekcyjne, zmniejszające ryzyko złamania lub wywrotu drzewa,
- cięcia prześwietlające, polegające na usunięciu krzyżujących się gałęzi,
- usuwanie gałęzi kolidujących z infrastrukturą,
- usuwanie uszkodzonych konarów stanowiących zagrożenie dla ludzi.

W naszej firmie mogą Państwo skorzystać z usług Arborysty i Inspektora Drzew w celu uzyskania fachowej pomocy.

Wszystkie zabiegi z zakresu pielęgnacji drzew i krzewów wykonujemy z pomocą specjalistycznego sprzętu. W większości zabiegi w koronie wykonujemy za pomocą dostępu linowego (metoda alpinistyczna), aczkolwiek w niektóry przypadkach konieczne jest wykorzystanie podnośnika koszowego, natomiast w nielicznych - rusztowania lub innych metod, a wszystko po to by wykonywane przez nas prace były zgodne z wszelkimi zasadami bezpieczeństwa.

Zapraszamy do kontaktu w celu uzyskania idealnej wyceny usług.


INSPEKCJA DRZEW


Martwisz się o wygląd drzewa w ogrodzie? Zauważyłeś niepokojące oznaki jego choroby? W naszej firmie ogrodniczej pomagamy nie tylko w pielęgnacji zdrowych roślin. Świadczone przez nas kompleksowo usługi obejmują również profesjonalną diagnostykę drzew, narażonych na szkodliwe działanie wielu czynników. Bogata wiedza i wieloletnie doświadczenie w dziedzinie pielęgnacji drzew pozwalają nam prawidłowo ocenić stan drzewa. Najczęściej spotykane problemy związane są z nieprawidłowo przeprowadzonymi zabiegami pielęgnacyjnymi, co mogło skutkować infekcją grzybiczą drzewa. Na szczęście, dzięki szybkiej i trafnej diagnozie drzew, możemy dopasować odpowiednią metodę zwalczania chorób i szkodników. Należy pamiętać, że drzewo składa się nie tylko z widocznej części nadziemnej, ale także z części podziemnej, czyli systemu korzeniowego, który jest tak samo ważny, jak pień czy korona. Niestety często w trakcie wykonywania robót ziemnych fachowcy zapominają o odpowiednim zabezpieczeniu systemu korzeniowego drzewa, co może skutkować uszkodzeniem korzeni obwodowych – tzw. korzeni żywicielskich, które są najbardziej oddalone od pnia. Owocnik grzyba, wypróchnienie, niewielkie pęknięcie na pniu lub w rozwidleniu to zaledwie kilka z wielu oznak ryzyka, które należy minimalizować poprzez odpowiednią diagnozę i finalnie odpowiednie zabiegi.

Należy pamiętać, że za stan drzewa na swojej posesji odpowiada właściciel. W przypadku, gdy drzewo upadnie, właściciel posesji powinien być w stanie wykazać wobec sądu lub ubezpieczyciela, że dołożył wszelkich starań, aby zapewnić bezpieczeństwo publiczne. Ważnym dokumentem potwierdzającym stan drzewa jest dokument Inwentaryzacji drzewa, który sporządza Inspektor Drzew.

W naszej firmie oferujemy usługi:
- Inspektora Drzew, który przeprowadza rzetelną inwentaryzację drzewa,
- diagnozę drzew metodą VTA (Visual Tree Assessment), która polega na ocenie widocznych symptomów mających wpływ na utratę lub osłabienie stabilności drzewa. Metoda ta pozwala zidentyfikować potencjalne ryzyko i zagrożenia bezpieczeństwa ludzi oraz mienia, a przez to zapobiegać uszkodzeniom,
- diagnozę za pomocą tomografii akustycznej – metoda pozwala na zobrazowanie wewnętrznego stanu drzewa, a także pozwala rozpoznać ukryte miejsca wypróchnień, pęknięcia, niewidoczne ubytki oraz ich rozmiary.
WYCINKA DRZEW


Drzewa, choć doskonale zdobią nasze ogrody i spełniają bardzo ważną funkcje w miastach, to niekiedy stwarzają zagrożenie, wchodzą w konflikt z infrastrukturą. By zminimalizować ryzyko wypadku, konieczna jest wycinka drzew. W naszej firmie ogrodniczej świadczymy fachowe usługi arborystyczne. Klientom ze Sycowa, Oleśnicy, Wrocławia i okolicznych miast proponujemy w pełni profesjonalne usługi podparte naszą bogatą wiedzą i doświadczeniem. Posiadamy odpowiednie kwalifikacje i uprawnienia w zakresie specjalistycznej wycinki drzew. Prace z nią związane prowadzimy głównie metodami – tradycyjną bądź alpinistyczną, w zależności od potrzeb. W nielicznych przypadkach wykorzystujemy podnośnik koszowy.

Oprócz tego proponujemy też czyszczenie terenów pod budowę, trzebież leśną, wywóz urobku i zrębkowane drobnych gałęzi.

W awaryjnych sytuacjach i trosce o bezpieczeństwo ludzi i ich mienia, usuwamy wywroty i wiatrołomy. Do każdego zlecenia podchodzimy w pełni profesjonalnie, przestrzegając rygorystycznych terminów i zasad wycinki drzew.

Zaniedbane drzewa mogą stwarzać zagrożenie dla ludzi i mienia. Skontaktuj się z nami i zleć wycinkę drzew!


FREZOWANIE PNI DRZEW


Pozostałe po wycince drzew pnie szpecą Twój ogród? Szukasz ekipy, która szybko i skutecznie poradzi sobie z ich usunięciem? Zapraszamy do kontaktu z naszą firmą ogrodniczą. W ramach kompleksowej oferty proponujemy klientom profesjonalne frezowanie pni drzew. Dostęp do nowoczesnej frezarki pozwala nam usunąć pień dowolnych rozmiarów praktycznie bezinwazyjną metodą. Solidne ostrza maszyny rozdrabniają najbardziej oporne elementy pnia i korzenia, odsłaniając teren gotowy do zagospodarowania. W miejscu, które do niedawna nie prezentowało się zbyt okazale, można teraz posiać trawę lub zrobić nowe nasadzenia. Dzięki naszej pomocy nie musisz maskować brzydkich pni i korzeni. Profesjonalny drwal usunie ich pozostałości! W naszej firmie działamy kompleksowo. Niemalże nie zostawiamy śladu po wyciętym drzewie lub krzewach. W razie potrzeby służymy fachowym doradztwem w zagospodarowaniu wolnego terenu. Skontaktuj się, by omówić szczegóły.